Group Mercator Press
Wie is Group Mercator Press
Group Mercator Press is vandaag de marktleider in rotatiedruk van commerciële folders en brochures die gebruikt worden in verschillende retailsectoren zoals telecom, voeding, kleding, enz. Ze bieden een enorm brede waaier aan mogelijkheden aan op het vlak van personalisatie, afwerking, vouwwijzen, verzending en opvolging van commercieel drukwerk.
Vraag aan DENK!
Group Mercator kwam naar DENK! met de vraag: "Stel ons bedrijf op een originele en creatieve wijze voor aan (potentiële) klanten". Naast deze algemene voorstelling wou Group Mercator Press ook haar verschillende vouwgroepen bekend maken en dat op een duidelijke, overzichtelijke maar ook creatieve wijze.
Doelgroep en catchment area
Group Mercator Press richt zich vooral tot mensen uit de grafische sector en marketingwereld: aankopers, marketeers, ontwerpers en creatieven van retailbedrijven uit verschillende sectoren zoals kledij, voeding, telecom, auto’s, enz. De catchment area van Group Mercator Press beslaat 3 accountregio’s: naast België richten ze zich ook op bedrijven uit Nederland en Duitsland.
Doelstellingen
De doelstelling van de campagne was om Group Mercator Press als bedrijf bekend te maken en om de leden van de doelgroep te informeren over de verschillende unieke vouwwijzen van drukwerk.
Strategie
Om de doelstelling te realiseren ontwikkelde DENK! voor Group Mercator Press het op maat gemaakte concept "Ontvouw uw creativiteit met Group Mercator Press"."Ontvouw uw creativiteit" is een totaalconcept en verwoordt via een aantal beelden en een krachtige slagzin, de boodschap die Group Mercator Press naar haar (potentiële) klanten wil overbrengen. Omdat de vouwwijzen en flexibiliteit centraal staan, stelde DENK! voor om te werken met beelden van origami, die "de kunst van het vouwen" visualiseren en de slogan "Ontvouw uw creativiteit" kracht bijzetten.
Communicatietools
De origamivogels waren de rode draad doorheen de gehele communicatiemix. Deze origamivogels werden gevormd met wit papier waarop het logo van Group Mercator Press staat en papier in de huiskleuren van Group Mercator Press.
Bedrijfsbrochure: dit is niet enkel een imagodrager maar toont ook praktisch wat Group Mercator Press kan verwezenlijken voor haar klanten. Via het toevoegen van extra fiches aan de bedrijfsbrochure waarop folders met een speciale vouwwijze in 3D worden voorgesteld, wil DENK! duidelijk maken dat Group Mercator Press heel wat mogelijkheden biedt op het vlak van vouwwijzen en dat de klant met die originele vouwwijze een unieke folder kan creëren die opvalt!
Folders: er zijn 5 soorten folders gemaakt, die 5 verschillende vouwwijzen voorstellen. Elke folder is afgestemd op een specifieke doelgroep. Door 5 vouwwijzen uit te werken die een bepaalde doelmarkt vertegenwoordigen, voelt iedere markt zich aangesproken. In de folders werd er steeds een subtiele link gelegd tussen de doelgroep en de manier van vouwen.
Website: om de vouwwijzen in 3D te bekijken wordt de (potentiële) klant doorverwezen naar de website waar deze een aantal simulaties kan bekijken. Op die manier worden de (potentiële) klanten geteased om zelf naar Group Mercator Press te stappen en te vragen wat ze voor hen op maat kunnen maken.
Direct mailing: er werd een direct mailing verstuurd naar potentiële klanten in de 3 accountregio’s om hen kennis te laten maken met de originele vouwwijzen en de printcoach voor hun regio. De mailing werd aangepast aan het land in kwestie: voor België stond op de cover een in origamistijl gevouwen frietzak; voor Nederland was dit een tulp en voor Duitsland een Kever van Volkswagen. De brochure was vergezeld van een antwoordkaart en een originele omslag die onmiddellijk de aandacht trok.
Wilt u ook met ons samenwerken?
Contacteer ons vrijblijvend voor een afspraak.